خانه / فنّاوري‌اطلاعات / نحوه برگزاری کلاسهای مجازی

نحوه برگزاری کلاسهای مجازی

نحوه برگزاری کلاسهای مجازی را تعیین کنید … لطفا!

از بعدازظهر امروز (یکشنبه) که همکاران من اطلاعیه کلاس‌های آموزش مجازی را در سایت اعلام کردند، حداقل ۵ نفر از دوستان عزیز پیشنهاد دادند که نحوه برگزاری این کلاس‌ها را کمی تغییر دهیم؛

همانطور که عرض کرده بودم این تجربه برای کلاس‌های ITIL و BI تا کنون در کشور وجود نداشته و برای اجرای آن نیازمند همفکری و همراهی دوستان هستم.

برای برگزاری کلاس‌های مجازی معمولا دو روش موفّق وجود داشته است.

۱) روش اول اینکه مدرس در کلاس حاضر بوده و درس را همزمان با حضور دانشجویان ارائه نماید که در این حالت لازم است دانشجو و مدرس مانند کلاس فیزیکی در جلسه حضور داشته باشند (و البته در صورت عدم حضور دانشجو، امکان مشاهده کلاس ضبط شده در آینده نیز برای او وجود خواهد داشت.)

۲) روش دوم آنستکه مدرس یکبار کلاس را تشکیل داده و ضبط نماید و سپس به تناوب زمانی اجازه دسترسی فایلهای ضبط شده را برای دانشجویان فراهم آورده و مثل هر دو سه جلسه نیز یک جلسه رفع اشکال برگزار نماید تا اشکالات احتمالی دانشجویان رفع شود.

همانطور که شما نیز دریافتید هزینه در روش اول به دلیل نیاز به حضور مدرس در زمان کلاس بالاتر بوده و در روش دوم به دلیل عدم نیاز به حضور مدرس در زمان کلاس (و قابلیت تکرار کلاس به تعداد دلخواه) هزینه و در نتیجه شهریه دانشجویان پایین‌تر خواهد بود.

لذا از دوستان عزیز درخواست میکنم لطفا این حقیر را کمک نموده و بفرمایید به نظر شما برگزاری کلاس‌های مجازی به کدام یک از روش‌های فوق مناسب‌تر است؟

۱) شهریه جاری و حضور مدرس در کلاس (برگزاری کلاس به حالت تعاملی)

۲) کاهش ۳۰% شهریه و ارائه فایل‌های ضبط شده و برگزاری دو یا سه جلسه رفع اشکال توسط مدرس.

پیشتر از همفکری و صرف وقت شما بسیار بسیار تشکر میکنم و حقیقتا امیدوارم انشاءالله با ارائه دوره های آموزشی با کیفیت بتوانم گوشه‌ای از زحمات شما را جبران نمایم.


.

[poll id=”16″]

 درباره ی عليرضا صائبي

فعلا در حوزه فناوری اطلاعات به مشاوره مشغولم ... کار در حوزه Business intelligence و بخصوص Text processing و SNA را دوست دارم ... احساس می‌کنم در این دو پردازش می‌توانم واقعیت‌های زیادی را ببینم ...

۲ دیدگاه

  1. من در مقطع کارشناسی ارشد بصورت مجازی (کلاس آنلاین با حضور استاد) درس میخوانم و از اینکه وقتم را صرف رفت و آمد نمیکنم و از مزایای کلاس حضوری نیز برخوردارم راضی هستم.

  2. کاظم بهره مند

    حضور محترم مهندس صائبی عزیز
    تشکر از این همه تلاش که واقعا وظایف دانشجو را سنگین تر میکند.به هر حال با توجه به تجربه موجود در خصوص حضور در کلاس های بر خط و روش تدریس شما چالش های و طوفان فکری ایجاد شده در کلاس بهروری این نوع کلاس ها را بالاتر می برد.البته درمورد کلاس هایی که اساتید با یک ریتم یک دست و خسته کننده و بدون هیچ هیجانی تدریس میکنند تفاوت زیادی در روش اول و دوم نیست.البته یک اشکال در برگزاری این کلاس ها وجود دارد که عموما به دلیل مطرح شدن مواردی مختلف و گاها فرعی نسبت به موضوع اصل درس ، سر فصل برنامه ریزی برای آن کلاس ممکن است محقق نشود