خانه / پیرنگ . نرم‌افزار مدیریت پروژه / مروری کوتاه بر مدیریت عملکرد

مروری کوتاه بر مدیریت عملکرد

مدیریت عملکرد یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران ارشد و میانی است که خود را در قالب مدیریت پروژه، مدیریت اجرایی، مدیریت فرایند و انواع و اقسام مدیریت نمایان می‌سازد. با توجه به وجوه علمی و تجربی متنوع مدیریت عملکرد در کسب‌وکارهای مختلف و لزوم توجه به جنبه‌های مختلف عملکرد سازمان یا شرکت ازجمله برنامه‌ریزی، تخصیص کار، نحوه انجام کار، کارآمدی و بهره‌وری همکاران یک سازمان در انجام کار، کیفیت فرایند تولید محصول یا ارائه خدمت و کیفیت محصول یا خدمت و مسائلی ازاین‌دست، مدیریت عملکرد را می‌توان از نقاط چالش‌برانگیز در ارتباط مدیران و کارشناسان شرکت‌ها و سازمان‌ها دانست. این تیغ دو لبه اگر به صورتی علمی و کارآمد طراحی شود، می‌تواند رویه‌ای را به وجود آورد که مدیران و کارکنان از همکاری با یکدیگر رضایت داشته و فرایند تولید محصول یا ارائه خدمت و کیفیت محصول/خدمت نهایی مطلوب باشد؛ و چنانچه طرفین از اصول این دانش و مهارت اطلاع کافی نداشته باشند می‌تواند به از دست دادن نیروی متخصص و در میان‌مدت به کاهش کارآمدی شرکت یا سازمان بینجامد.
ازاین‌رو آشنایی با مفاهیم، مهارت‌ها و تکنیک‌های مدیریت عملکرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و می‌تواند نقش ویژه‌ای در رشد سازمانی ایفا نماید.
در مهرماه ۱۳۹۹ به همت مرکز تحقیقات اینترنت اشیا و در یکی از وبینارهای جانبی دومین بوت‌کمپ مهارت محور اینترنت اشیا به مروری کوتاه در این حوزه پرداختم که می‌توانید به شرح ویدئو زیر از محتوای آن مطلع شوید.

 

امیدوارم این توضیحات مورداستفاده علاقه‌مندان قرارگرفته و همراه با کسب دانش و مهارت در این حوزه، باعث ارتقاء سطح مدیریت عملکرد در شرکت‌ها و سازمان‌های ایشان گردد. در این ارائه از برخی گزارش‌های نرم‌افزار‌ مدیریت عملکرد پیرنگ برای توضیحات بیشتر استفاده‌شده است که علاقه‌مندان برای آشنایی با دیگر گزارش‌های و مفاهیم به‌کاررفته در این نرم‌افزار می‌توانند به آدرس Peirang.net مراجعه فرمایند.درباره ی علیرضا صائبی

فعلا در حوزه مدیریت فنّاوری اطلاعات و هوشمندسازی کسب و کار (Business intelligence)، متن‌کاوی (Text Mining) و گراف‌کاوی (Graph Mining) به مشاوره مشغولم. تصور می‌کنم واقعیت‌ها را با این پردازش‌ها درمی‌یابم.

همچنین ببینید

آموزش استقرار ITIL

آموزش استقرار ITIL دوّمین مجموعه آموزش ویدئویی مدیریت فنّاوری اطلاعات بر مبنای ITIL پس از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + دو =